KOMUNIKAT STARTOWY DLA KATEGORII PROFESSIONAL

ks_basic
KOMUNIKAT STARTOWY DLA KATEGORII BASIC
5 stycznia 2018
ks_team
KOMUNIKAT STARTOWY DLA KATEGORII TEAM
5 stycznia 2018
ks_professional

Komunikat startowy dla kategorii PROFESSIONAL.

 1. Rejestracja drużyn w kategorii PROFESSIONAL rozpoczyna się w piątek, stycznia 2018r o godzinie 18:00 w bazie zawodów w Mieroszowie, w Hali Sportowej przy ul.Hożej 4. Uczestnicy tej kategorii mają obowiązek przepuścić w kolejce do punktu rejestracji zawodników kategorii TEAM. Zakończenie rejestracji o godzinie 22:00. Druga tura rejestracji rozpocznie się w sobotę 13. stycznia o godzinie 7:00 i potrwa do godziny 7:45. W drugiej turze rejestracji zawodnicy kategorii PROFESSIONAL mają pierwszeństwo podejścia przed zawodnikami kategorii BASIC i ADVENTURE.
 2. Dla zawodników, którzy zarejestrują się w piątek wieczorem istnieje możliwość noclegu w bazie zawodów (dodatkowo płatny 10zł/os gotówką na miejscu). Należy posiadać własny śpiwór i karimatę.
 3. Start kategorii PROFESSIONAL odbędzie się o godzinie 8:00 w sobotę 13. stycznia. O godzinie 7:45 wszyscy zawodnicy z tej kategorii muszą stawić się w miejscu oznaczonym jako START. Start będzie poprzedzony odprawą i komunikatami przekazanymi przez kierownictwo zawodów. Start odbywa się na komendę, po wcześniejszym odliczaniu. Wszyscy zawodnicy startują jednocześnie.
 4. Przebieg trasy dla kategorii PROFESSIONAL:
  1. Zadania specjalne – zadania w terenie wymagające znajomości: orientacji w terenie, nawigacji, wiedzy z zakresu wojskowości i sprzętu ASG, pierwszej pomocy, zadania sprawnościowe oraz z wykorzystaniem własnej repliki ASG.
  2. Zasadnicza część trasy – około 30km z miejsca startu rzeczywistego zaliczając po drodze punkty kontrolne licząc najprostszą drogą przejścia. Kolejność potwierdzania punktów kontrolnych będzie opisana na mapie którą otrzymają zawodnicy. UWAGA! Start o godzinie 8:00. Zamknięcie trasy o godzinie 17:15. Godzina startu może ulec niewielkim zmianom na późniejszą godzinę ze względu na panujące warunki meteorologiczne.
 5. Wszystkie informacje dotyczące przebiegu trasy, zadań specjalnych, limitów czasowych, kontaktów, itd. będą zawarte w opisie na mapie oraz w materiałach przekazywanych na odprawie i na punktach kontrolnych.
 6. Mapę zawodów uczestnicy otrzymają bezpośrednio przed startem.
 7. Dla kategorii PROFESSIONAL przyjęto na mapie czerwony kolor oznaczeń i numeracji punktów.
 8. Na każdym punkcie kontrolnym, na którym będzie się znajdowało zadanie do wykonania, będą się znajdować również szczegółowe opisy i regulaminy tych zadań, z którymi zawodnik musi się bezwzględnie zapoznać przed wykonaniem zadania.
 9. Na punktach kontrolnych będzie można otrzymać minuty bonusowe lub karne dodawane lub odejmowane na koniec do całkowitego czasu pokonania trasy.
 10. Na każdym punkcie kontrolnym obowiązuje zasada kolejności podejścia w takiej kolejności, jak zawodnicy przybyli na punkt.
 11. Organizator zapewnia gorący napój na trasie oraz posiłek na mecie zawodów. Za względu na możliwe niskie temperatury zalecamy zabranie ze sobą odpowiedniego ekwipunku zimowego. Zabronione jest używanie sprzętu narciarskiego i rakiet śnieżnych do pokonania trasy. Dopuszczalne są kije trekkingowe oraz elementy antypoślizgowe na obuwie.

 

Sędzia Główny Zawodów GFPOINT 2018

Komentarze są wyłączone.